onlinemag.cz Další magazíny: Auto moto | Cestování | Domov | Finance | Reality | Elektro | Kultura | Móda | Hobby | Sport

5 praktických „vychytávek“ do moderních koupelen

Vybavujete novou koupelnu? Chystáte se k rekonstrukci té stávající? Nebo prostě jen sledujete aktuální trendy a čas od času si koupíte nějaký ten praktický doplněk? Pak by vás mohl zaujmout náš článek, který shrnuje nejoblíbenější novinky, o které mají klienti zájem při vybavování nových koupelen.

LED osvětlení a terapie světlem

LED osvětlení lze již v koupelně umístit v podstatě kamkoliv. Hitem je zabudování osvětlení přímo mezi spáry obklady. Osvětlení může měnit barvy světelného spektra. Dálkovým ovládáním pak lze prolínání světel zastavit na vybraném odstínu, samozřejmě včetně klasické bílé. Terapie světlem, neboli chromoterapie, je výborná pro naši psychiku – ideální pro relaxaci ve vaně a koupelně. LED osvětlení je navíc velmi úsporné a životnost jednoho světla je cca 30 000 hodin.

Podsvícená zrcadla s protizamlžovací fólií

Moderní zdroje LED zrcadlového podsvícení dokážou osvětlit celou koupelnu jasným svitem. Vzhledem k nízké spotřebě energie přitom většinou není třeba vypínače – světlo se aktivuje spolu s celkovým osvětlením koupelny. Náš tip! Umístění zdroje LED světla pod vypískované části zrcadla dodá příjemně tlumené světlo pro intimní atmosféru. Zrcadla lze opatřit také fólií proti zamlžení, která se aktivuje při spuštění osvětlení.

sapho

Nové systémy napouštění vany

Obtěžuje vás ve vaně baterie, do které věčně narážíte? Baterii si můžete nechat zabudovat do stěny nebo, v případě volně stojících van, ji mít na nerezovém nebo chromovém sloupku. Nejnovějším hitem je pak zabudování napouštění vany přímo do jejího boku tzv. napouštění štěrbinou. Voda se pak napouští efektní kaskádou a baterii už nepotřebujete vůbec. Vyhnete se také klasickému kruhovému otvoru pro přepad – používají se speciální sifony s neviditelným přepadovým otvorem.

Bidet přímo na WC sedátku

Přáli byste si mít bidet, ale už na něj nemáte v koupelně místo? Řešení je hned několik. Elektronický bidet zabudovaný přímo ve WC sedátku je velmi oblíbený. Sprška provede požadovanou očistu podobně jako klasický bidet. Srovnatelně funguje i přídavný bidet pod WC sedátko, jehož hlavní výhodou je nízká cena.

Sifony, které šetří místo v koupelně

Existují nové systémy odpadu, kdy je voda těsně pod umývadlem odvedena ke zdi a teprve odtamtud vede potrubí svisle dolů podél stěny. Ideální je tento sifon do koupelnového nábytku nebo pro umyvadla s policí. Tyto odpadové systémy nejsou ani nijak drahé a přitom šetří výrazně prostor. Vyrábějí se i pro dvojumyvadla.

Náš tip! Chystáte-li se k rekonstrukci celé koupelny, můžete využít celoroční akci na nákup veškerého vybavení s 20% slevou od českého výrobce koupelen Sapho. Více informací se dozvíte na webu http://www.sapho-koupelny.cz/.